13 Haziran 2024, Perşembe

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

25 Mayıs 2023, Perşembe 12:03

MURAT BAKAN VE ÖVÜNÇ DEMİR'DEN İBRAHİM'E SÜRPRİZ

ASKER EĞLENCESİ DÜZENLEDİLER

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, Torbalılı doğuştan zihinsel engelli genç İbrahim Tengiz’e, dün yaptıkları sürpriz asker eğlencesi ile hayallerini gerçeğe çevirdiler

Ertuğrul Mahallesi’nde yaşayan ve doğuştan zihinsel engeli bulunan İbrahim Tengiz, çocukluk hayali olan askerlik görevini yerine getirdi. Temsili olarak yerine getirdiği askerlik görevinin ardından baba evine dönen Tengiz’in en büyük hayali ise davullu zurnalı bir asker eğlencesi idi. Engellerini aşarak askere giden ve hayallerinden birini bu sayede gerçeğe dönüştüren Tengiz’in en büyük hayali ise dün CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir tarafından gerçeğe dönüştürüldü. Dün Tengiz için sürpriz bir asker eğlencesi düzenleyen ikili, engelsiz gençle birlikte davul ve zurna eşliğinde zeybek oynayarak gencin en büyük hayalini gerçeğe çevirdiler.

BAŞKAN DEMİR’DEN DUYGU YÜKLÜ PAYLAŞIM

Konuya ilişkin CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, sosyal medya hesabından duygu yüklü bir paylaşım yaparak, Torbalılıları da duygulandırdı. Demir, yaptığı paylaşımda; “Kardeşim kadar sevdiğim İbo’m engelleri aşarak vatani görevini gerçekleştirdi. Biz de vekilimiz Murat Bakan ve Torbalı Kent Konseyi Engelli meclis başkanımız Tülay Çelenk ile birlikte İbrahim’e hoş geldin demek için sürpriz asker eğlencesi düzenledik. Allah evlatlarımıza İbrahim kardeşimde olduğu kadar vatan sevgisi ve güzel bir kalp nasip eylesin🫶 Tekrar hoş geldin İbo’m. En büyük asker bizim asker ifadelerini kullandı. Paylaşım kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı.