18 Haziran 2019, Salı

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

11 Ekim 2018, Perşembe 09:41

ZÜCCACİYE DÜKKANINA GİREN FİL ARANIYOR

Hafta içinde gündeme bir iddia düştü. Yaygın bir ulusal haber ajansının kulis haberi adeta parça tesirli bomba etkisi yaptı. Bu kulis haberi ilk Torbalı’ya duyuran gazete biziz.  2 saat sonra Torbalı’nın diğer gazeteleri birer ikişer girmeye başladılar. Hani derler ya ; nasıra bastın çek ayağını diye.. Bu kulis haber adeta nasıra basılan ayak etkisi yaptı. Haberde Torbalı, Ödemiş, Selçuk belediye başkanlarının AK Parti tarafından aday gösterilmeyeceği iddia soslu olarak servis edildi.

ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR

 Yalnız haberde benim dikkat ettiğim detay şu ; diğer ilçelerde başkan aday gösterilmeyecek denilmiş ama, yerine düşünülen isim öyle kalın çizgilerle, altı çizilerek verilmemiş. Hani verilmişte, şöyle kenardan suyuna ban tarzı düşük yoğunluklu verilmiş.. Ama Torbalı için direkt nokta atışı yapılmış..

‘’ Parti kulislerine göre, Adnan Yaşar Görmez’in başkanlığını yürüttüğü Torbalı’da, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun’un adı öne çıkıyor. ‘’ cümlesiyle bodoslama dalınmış olaya.

Selçuk için ilçe başkanının istifası düşünülüyor adaylık için diye orta sahadan yumuşak bir pas atılmış..

Ödemiş’te mevcut başkan aday olmayacak denilmiş, ama yerine isim yazılmamış mesela..

Menderes belediye başkanı için yüzde elli aday olmayabilir denilmiş ama yerine düşünülen isim yazılmamış..

Haber zaten giriş cümlesinden sonra direkt Torbalı’ya damardan girerek başlamış. Bu detayları da burada yazalım, kenarda dursun hani..

ZÜCCACİYE DÜKKANINA GİREN FİL KİM?

Haber çıktıktan sonra belediyeden açıklama olur mu diye başkanın en yakınındaki isim belediye basın bürosunun patronu  Halit Tunç’u aradım. Biz etik gazetecilik yaptığımız için ve öyle kaygılarımız olduğu için, karşı tarafın ne diyeceğini de öğrenmek ve okuyucuya aktarmayı borç biliyoruz çünkü..

Bu haberin Torbalı’dan servis edildiğini düşünüyorum dedi Halit Tunç.. Bu haberi servis edenleri de biliyoruz, bunlar züccaciye dükkanına giren filler diye de bir tanımlama yaptı..

Şimdi fil büyük bir canlı, hani fare, kedi gibi ufak canlılar olsa bulmak zor hani.. Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi diye tekerleme söyleyerek aramanız lazım değil mi? Ama fil öyle değil.. Hem de züccaciye dükkanına giren fil zaten bilinir tanınır.. Filler genelde züccaciye dükkanına pek girmezler doğrusu değil mi ama?

BU PİLAV ÇOK SU GÖTÜRÜR

İşin latifesi bir tarafa bu pilav epey su götürecek gibi görünüyor.. Çünkü bu olay haberin ardından AK Parti il başkanı çıktı ,Torbalı’da aday değişimi kararı yok dedi.

Buyur buradan yak..

Bu açıklama oldukça önemli..

İl başkanı Şengül’ün açıklamasının satır arasında Görmez’in tekrar Torbalı’da aday gösterileceğinin sinyali bas bas bağırıyor…

TİMUR’UN DA FİLİ VARDI

Hani meşhur hikayedir . Timur Nasrettin Hocanın köyüne uğrar ve bir fil bırakır gider.. Fil bütün köyü talan eder. Köylü hocaya kalkıp gidelim Timur’a fili istemiyoruz diyelim der.. Hoca önde köylü arkada yola çıkarlar, Timur’un huzuruna çıkarlar. Hoca arkasına döner bir bakar , o yolda asıp kesenlerden kimse kalmamış arkasında, kalmış tek başına.. Timur sorar hocaya ‘’ Hoca ne istersin. ‘ Hoca’da ‘’ filden çok memnunuz üç beş tane daha verin efendim ‘’ der köylüden intikam almak için..

Sonuç olarak filler tarihte de epey sorun yaratmış  canlılar, bu devirde de hala adı geçiyor görüyorsunuz..

Anlaşılan AK Parti’de ileriki süreçte züccaciye dükkanına giren fili aramak gibi bir uğraş olacak..

AK Parti fili ararken bizde olaya bir katkıda bulunalım.. Çorbada bizim de tuzumuz olsun..

Ortada bir fil var..

O zaman Timur’da vardır..

Peki Timur kim?