17 Haziran 2019, Pazartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

11 Ocak 2019, Cuma 07:51

YOLLARIMDA AYAZ VAR KIYAMAM SANA

Yağmurlu bir Torbalı akşamında işyerinde fırsat bulmuşken yazacağım yazımın satırlarına başlamadan önce emekli matematik öğretmenimiz Ali Öztekin ve kıymetli şair amcamız Mehmet Türe hak rahmetine kavuşmuştur. Öztekin ve Türe ailelerine sabırlar diliyorum. Başınız sağolsun. 

Ayrıca elinden az çay içmedik. O titrek elleriyle çaya sevgisini katan adam Sevgili Halim Gülgönül ağabeyimiz ameliyat oldu. Kendisine geçmiş olsun diyorum. Öyle kolay değil bırakıp gitmek. Daha elinden daha çok çay içeceğiz. Önümüz bahar Halim ağabeyim. Dikkat et kendine.

Sadık Azan ağabeyimizin damadı askere gitmiş. Askerimize de hayırlı teskereler diliyorum. Ailesine de sabırlar diliyorum.

10 ocak gazeteci emekçiler günüydü. Kutlu olsun. Tarafsız özgür kalemi kuvvetli tüm emekçi gazeteci arkadaşlarımın gününü kutlarım. Kaybettiğimiz gazeteci ağabeylerimizi kardeşlerimizi anıp yad etmeyi de unutmadan tabiki. Yandaş değil özgür basın istiyoruz. Basında özgürlük çok önemli. Araştıran sorgulayan itiraz eden halkı aydınlatan özgür bir basın ile bu ülke çok daha ileriye gidecektir. Satın alınmış bir basında anca penguenleri izliyoruz biliyorsunuz.

EYT MİTİNGİNE DESTEK

Gelelim pazar günkü EYT mitingine. Erken yaşa takılanlar meydanlarda alanlarda seslerini duyurmaya devam ediyor. Şehir şehir toplanıyorlar. Haklarını arıyorlar. Geçen hafta Samsun'daydılar. Sıra İzmir'e geldi. Bizlerde bu haklı davada elimizden geleni yapacağız ve seslerini duyurmaya çalışacağız. 

13 Ocak pazar günü saat 13.00 yer Deniz Baykal Kültür Merkezi Örnekköy Karşıyaka İzmir adresinde EYTliler toplanıyorlar. "Sensiz bir eksiğiz" sloganı ile tüm EYT’lilere seslenen dernek tüm EYT’lileri mitinge davet ediyor. Bizden söylemesi.

Bana göre EYT’li olup olmamakta mühim değil. 

Nerde bir haksızlığa uğrayan varsa bir mazlum bir ezilen varsa yanlarında olun. Dayanışma iyidir. 

Birlikten kuvvet doğar. 

Hak verilmez alınır diyerek bir başka konuya geçmek istiyorum.

KIYAMAM SANA

Geçende sosyal medyada dolaşırken bir haber okudum. İçim acıdı. Yaşadığı duyguları kağıda yazan bir annenin yaşam hikayesi içler acısı.

İstanbul Karaköy genelevinde çalışan bir kadının hayatı ve bebeğine çaresizliğini yazdığı bir şiir. 

Hayat şartlarından dolayı bebeğini evlatlık vermek zorunda kalan bir anne...

Şarkı olan bu şiirin sözlerini sizle paylaşarak sizlere iyi haftalar diliyorum.

"Bir gün anlayacaksın neden sessizce gittiğimi
Senden vazgeçmek uğruna nasıl bir savaş verdiğimi
Mevsim kış olur hani bir yudum güneş bulamazsın
Sonsuz uçurumlardaki çiçeklere dokunamazsın


Her sabah bir sayfa daha eksilip gidiyor ömrümden
Gönlümün yıkıntılarında can çekişiyor umutlarım
Ellerimde acı var ellerini tutamam 

Kıyamam kıyamam sana
Yollarımda ayaz var yaklaşma yollarıma 

Kıyamam kıyamam sana
Karanlık gecelere ortak edemem seni kıyamam kıyamam sana"