9 Ağustos 2020, Pazar

Son Güncelleme: Bugün

Sağlık / Yaşam

28 Eylül 2017, Perşembe 18:12

YAZAR SERBES'İN KAZAYI İTİRAFININ ARKASINDAKİ GERÇEK SEBEP NE?

Behzat Ç. dizisinin senaristi yazar Emrah Serbes, 22 Eylül'de İzmir-Aydın otoyolu Torbalı kavşağında bir baba ile kızının öldüğü kazada aracı kullanan kişinin kendisi olduğunu itiraf edip teslim olmuştu. Emrah Serbest, teslim olduğunu duyurduğu mektubunda, "Baba ile kızını ben öldürdüm. Suçu üstlenen arkadaşım cezaevinde. Aradan günler geçtikçe bu vicdani sorumluluğu kaldıramayacağımı anladım" dedi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim olan Emrah Serbes, önce savcıya ifade verdi. Serbes ardından, tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakim karşısına çıkan Emrah Serbes tutuklandı.

İTİRAFIN GERÇEK SEBEBİ : AİLE MOBESE GÖRÜNTÜLERİNİ İSTEYİNCE..

Ancak şok iddialar gündeme geldi. Kazada hayatını kaybeden 59 yaşındaki Ayhan Özçelik ve kızı 16 yaşındaki Zeynep Özçelik'in ailesinin olayın peşini bırakmadığı ve savcılığa başvurarak MOBESE görüntülerini istediği ortaya çıktı. Emrah Serbes'in itirafının da bu talebin ardından gelmesi dikkat çekti.

ÖNEMLİ BİLGİ: SAVCI TALEP ETMİŞ

Kazayla ilgili soruşturmayı yürüten İzmir Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı iki gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlatmış. Bu kapsamda şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Kenan Doğru ve Emrah Serbes’ten alınacak örneklerle karşılaştırılması talimatını vermiş. Serbes'in itirafının bu talepten sonra gelmesi dikkat çekti.