22 Ekim 2021, Cuma

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

13 Ekim 2021, Çarşamba 12:52

TORBALILI OKÇULARIN HEDEFİ PARİS OLİMPİYATLARI

Torbalı’da dört yıl önce kendi imkanları ile okçuluk dersi vermeye başlayan emekli beden eğitimi öğretmeni Birsen Diş, Torbalı Halk Eğitim Kursu bünyesinde daha çok öğrenciye ulaşmıştı. Ancak pandemi nedeniyle yeterli katılım olmayınca kursların kapanmasının ardından Birsen Öğretmen, devam etmek isteyen öğrencileri için büyük bir fedakarlığa imza attı. Malzemeleri kendi imkanları ile temin eden Birsen Diş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tesis ettiği yerde kursa devam etmek isteyen öğrencilerine ders vermeye devam etti. Öğrencileri ise bu fedakarlığın karşılığını Yıldızlar Türkiye Turnuvası'nda elde ettikleri başarı ile ödedi. 

Yıldızlar Türkiye Turnıvası'na katılan ve 4 yıldır okçuluk ile ilgilenen Mert Sarıduman 257 kişinin arasında 9’uncu olurken Mert Sarıgülle ise 25’inci oldu. Eğitimlere başlayalı sadece altı ay olmasına rağmen iyi bir başarıya imza atan Ayşenur Omaç ise 52’inci oldu.

Yarışmada federasyonun dikkatini çeken Torbalılı öğrenciler için Samsun’dan Torbalı’ya orijinal hedef tahtası yollandı. Aldıkları desteklerle öğrencilerini 2024 Paris Dünya Olimpiyatları’na hazırlandıklarını vurgulayan Diş, “Torbalı için büyük bir başarıya imza atan çocuklarıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte bize destek olan Milli Eğitim Müdürümüz Cafer Tosun’a, Halk Eğitim Müdürümüz Ferhat Baydar’a teşekkür ediyorum.” dedi.