21 Ekim 2019, Pazartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

10 Temmuz 2019, Çarşamba 16:06

TORBALI'DA RADARLI GÜNLER BAŞLADI CEZA YAĞDI

Geçtiğimiz ay uygulanmasına karar verilen radar uygulamasına bugün resmen başlandı. İlk uygulama gününde uyarı levhalarına rağmen çok sayıda araç hız limitini aşarak radara yakalandı. Trafik cezası yiyen sürücüler, hız limitinin düşük olmasını eleştirdi.

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği tarafından başlatılan radar uygulaması İzmir - Aydın Karayolu’nun ilçe merkezinde kalan kısmında gerçekleştirildi. Sürücüleri uyarmak amaçlı olarak İtfaiye kavşağından itibaren radar aracının bulunduğu Ertuğrul kavşağına kadar uyarı levhaları ve dubalar konuldu. Hız limitinin 50 km olduğunu gösteren levhalara rağmen pek çok araç radara yakalandı. Saatte 70 km gibi karayolu için düşük bir hızla ceza yiyen sürücüler büyük şaşkınlık yaşadı. Ancak sürücülere yaya geçidi, kavşak ve şehir içi trafikte uyulması gereken kurallar hatırlatıldı.

AMAÇ CEZA DEĞİL ALIŞKANLIK KAZANDIRMAK

Yeni başlatılan radar uygulamasının amacı vatandaşlara trafik cezası kesmek değil, hız sınırlarına uyulmasını sağlamak. Özellikle yaya geçidi ve kavşaklarda sürücülerin yavaş gitmesi ve kazalara neden olmaması sağlanmak isteniyor. HASAN DEMİR