22 Nisan 2019, Pazartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

14 Eylül 2018, Cuma 09:07

TORBALI NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ İSTİYOR

Geçen haftaki yazımızda yerel seçimden bahsedeceğim diye bahsetmiştim ama bazı yeni gelişme olunca gündem haliyle değişiyor. Biz de gündeme göre hareket ediyoruz. Gerçi bu konu gündem olduğundan değil vicdani rahatsız olduğum için bahsetmek istiyorum.

Yine bir genç hayata gözlerini yumdu.

Adı Ayfer Sırma.

Anne olma sevinci kursağında kaldı.

25 yaşında vefat etti.

Yine Torbalı Devlet hastanesi...

Yine bir ihmal iddiası...

Başka bir ilçede 25 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi...

Sonuç 20 günlük annesiz kalan bir bebe...

Eşsiz kalan bir baba...

Adı Ozan...

“ Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın.” Diyebilecek kadar yürekli bir baba... Ozan Sırma ve ailesine sabırlar diliyorum. Benim kızdığım şey ihmalkarlıktan öte... İnsan hayatı bu topraklarda neden bu kadar ucuz aklım almıyor.

Ölüm kötü ama; 25inde daha kötü. Bedavaya ölüyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor elbet ama bir türlü olanlardan ders alınamıyor. Aynı problemler belli bir süre sonra yineleniyor. Yazık!!!

Devlet hastanesi kapasite olarak bina olarak göz dolduruyor fakat işlevsel ve hizmet konusunda sıkıntılar var. Şu yadsınamaz bir gerçek. Artık Torbalı halkı devlet hastanesine gitmekten korkuyor.

Bu yaşanan olaylar halk üzerinde olumsuz etkiler bırakıyor. Önemli vakalar diğer ilçelere sevk ediliyor. Bu durumları gözlemleyebiliyoruz.

İlçemizdeki özel hastanelerde de el yakıyor, pahalı. Torbalı halkı istediği hizmeti maalesef alamıyor. Çareyi diğer ilçelerdeki hastanelerde arıyor.

Gittikleri hastanelerde ise “sizin ilçenizde hastane var niye buraya geliyorsunuz ? “ gibi sorularla karşılaşıyorlar. Bu sorunlar nasıl çözülür hastaneler halkın güvenini nasıl geri kazanırlar bilemem ama sorun çığ gibi büyümekte.

Yetkilileri bir an önce göreve davet ediyorum.

Yeter ki başka canlar yanmasın.

Torbalı halkı nitelikli hizmet alsın.