23 Mart 2019, Cumartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

16 Nisan 2018, Pazartesi 08:54

TORBALI MISIR VE PAMUK TOHUM ÜSSÜ OLUYOR

Türkiye'de 4 lokasyonda Ar-Ge faaliyetlerini gerçekleştiren MAY Tohum, Nisan 2018 itibariyle Torbalı'da faaliyete geçireceği yeni Ar-Ge istasyonu ile ıslah çalışmalarına hız katacak.

Sebze, tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının ıslah çalışmaları, üretimi, pazarlama ve satışı konularında 1978 yılından beri faaliyet gösteren MAY Tohum, Ar-Ge yatırımlarına her geçen yıl arttırarak devam ediyor. Türkiye'de 4 lokasyonda Ar-Ge faaliyetlerini gerçekleştiren MAY Tohum, Nisan 2018 itibariyle Torbalı'da faaliyete geçireceği yeni Ar-Ge istasyonu ile ıslah çalışmalarına hız katacak. Yıllık cirosunun yüzde 8'ini Ar-Ge'ye ayıran MAY Tohum, 'Yerinde ıslah' stratejisi ile Türk çiftçisi ve hedef coğrafyalar için toprak ve iklim şartlarına en uyumlu, stres şartlarına en dayanıklı ve verimli tohum çeşitlerini geliştiriyor.

TORBALI MISIR VE PAMUK TOHUM ÜSSÜ OLUYOR

Yeni Ar-Ge yatırımları hakkında bilgi veren MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Çiftçiler, "Firma olarak nitelikli Ar-Ge konusuna her zaman öncelik verdik ve yatırımlarımızı bu doğrultuda gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar, Bursa başta olmak üzere, Adana'da hibrit mısır ve pamuk üzerine, Trakya'da hibrit ayçiçek, Bursa Yenişehir'de de fasulye ve ilgili hatların çoğaltımı konusunda çalışan 4 Ar-Ge merkezimizde ıslah çalışmalarımızı gerçekleştiriyorduk. Bu yıl, yerinde ıslah stratejimiz doğrultusunda Ar-Ge istasyonlarımıza bir yenisini daha ekledik. Nisan ayında, Torbalı'da faaliyete geçecek olan yeni Ar-Ge istasyonumuzda, danelik ve silajlık mısır ile pamuk konularında ıslah faaliyetleri gerçekleştirilecek.