28 Ekim 2020, Çarşamba

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

28 Eylül 2020, Pazartesi 10:07

TORBALI KAYMAKAMLIĞI İDDİALARA YANIT VERDİ

Torbalı’da eskidiği için yıkılan bir okul binasından Şehit Ömer Halis Demir köşesinin çıkarılmadığı ve şehide saygısızlık yapıldığı iddia edilmişti. Torbalı Kaymakamlığı yaptığı yazılı basın açıklaması ile saygısızlık iddiasını yalanlayarak konuya açıklık getirdi.

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMASI

Torbalı’da yayın yapan bir  internet haber sitesinde 26/06/2020 tarihinde  “Okul yıkımında yürek sızlatan skandal” başlığı ile yayınlanan haberde  Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR’in köşesi yıkımına başlanan İmam Hatip Anadolu Lisesi tarafından kaderine terk edildiği, şehidimizin okuldaki emanetini çıkarılmadan yıkıma başlandığı iddia edilmiştir.

 Bahse konu internet sitesindeki habere konu olan resimler duvara sabit olarak inşa edildiğinden duvar yıkıldıktan sonra alınma mecburiyeti doğmuştur. Keza bu okuldaki güvenlik kameralarından bazıları da iş makineleri ile duvarların yıkılmasıyla alınabilmiştir. Duvarın yıkımından sonra Aziz Şehidimizin fotoğrafları okul idaresi tarafından özenle duvardan alınmıştır. Fotoğraflar sökülürken oluşan küçük hasarlar okul idaresi tarafından yaptırılarak önce Tepeköy Mahallesi 4541 Sok. No:7 adresinde bulunan pansiyon binasında; bu binada da yıkım faaliyetine başlanacağından  27/09/2020 Muratbey Mahallesi 4530 Sok. No:3 adresine taşınarak Önümüzdeki dönemde yeni binasında eğitim-öğretime devam edecek olan Torbalı İmam Hatip Anadolu Lisesinde Aziz Şehitlerimizin Kutsal hatıralarına yaraşır şekilde bir köşe yapılmak üzere muhafaza altına alınmıştır. Bahse konu işlemlerin tamamı okul idaresince fotoğraflanmıştır.