19 Mayıs 2019, Pazar

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

14 Mart 2019, Perşembe 15:23

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI İÇİN BKM'DE SEMİNER YAPILDI

Çağımızın en büyük sorunları arasında yer alan teknoloji bağımlılığına karşı Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu önemli bir proje gerçekleştirdi. Okul tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında tüm Torbalı halkına açık bir konferans gerçekleştirilirken ayrıca 20 Aile beş günlük bir seminer programına dahil edildi. Proje ile hem çocuklar hem de yetişkinler, teknoloji bağımlılığına karşı uyarıldı. Teknoloji bağımlılığının belirtileri, süreç aşamaları bağımlılığın zararları ve kurtulma yolları ele alındı.

ÜNLÜ PSİKOLOG UYARDI

Teknoloji bağımlılığı alanında çalışmış Klinik Psikolog Mehmet Şakiroğlu, Torbalı Ticaret Odası 80. Yıl Ortaokulu’nun gerçekleştirmiş olduğu proje kapsamında konferans gerçekleştirdi. Konferansta teknolojinin hızla hayatımıza girmesi üzerine teknolojiyi doğru ve bilinçli kullanmanın önemi vurgulandı. Ailelerin güvenli internet paketlerinin kullanması gerektiği belirtildi. Hayatımızın bir gerçeği olan teknolojiyi hayatımızdan çıkarmak yerine doğru zamanda doğru şekilde kullanıldığında çağımızda fark yaratabilecek nesiller oluşturulabileceği vurgulandı. Gelecek yüzyılda insanların çalıştıkları mesleklerin birçoğu henüz keşfedilmemiş teknoloji ile ilgili meslekler olduğu belirtildi.

FARKI GÖRDÜLER

Proje sorumlusu Öğretmen Koray Ayyılmaz, proje kapsamında 20 aile ile beş gün süren bir seminer programı gerçekleştirdi. Ailenin tüm fertlerinden oluşan katılımcılar, teknolojinin doğru kullanımı ve yanlış kullanımı arasındaki farkı sentezledi. Katılımcılara sertifika verildi. HASAN DEMİR