15 Aralık 2018, Cumartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

13 Mart 2018, Salı 10:27

PARTİ BİNASININ YERİNİ BİLMEYENLERİ LİSTEYE YAZDILAR

Hafta sonu yapılan Ak Parti olağan kongresinin yankıları devam ediyor. Torbalı’da 10 yıl belediye başkanlığı yapan Hasan Karatoklu dün bir açıklama yaparak listeye eleştirilerde bulundu.

Hafta sonu yapılan Ak Parti olağan kongresinin yankıları devam ediyor. Torbalı’da 10 yıl belediye başkanlığı yapan Hasan Karatoklu dün bir açıklama yaparak listeye eleştirilerde bulundu. Ayrancılar eski Belediye Başkanı Ahmet Özkan ve Karakuyu eski Belediye Başkanı Ender Subakan’ın listede il delegesi yazıldığını, fakat kendisine yer verilmediğini ifade Karatoklu “Ahmet Özkan partinin bir numaralı üyesidir, her zaman en öne yazılmalı. Fakat Ender Subakan’da soru işareti var. Bu arkadaşımız 2009’da AK Parti’nin listesinden meclis üyesi seçilip CHP’den belediye başkan yardımcısı olmadı mı? Hatta o dönem Adnan Yaşar Görmez onu partiden ihraç etmek için bizlerle istişarede bulunmadı mı? Bu arkadaşı yazdınız, peki beni neden yazmadınız? Yazılmak için satmak mı gerek. Parti binasının yerini bilmeyenler listede. Ak Parti’ye ‘AKP’ diyenler listede.” diye sitemde bulundu.

BU PARTİ 3-4 KİŞİNİN MÜLKİYETİNDE Mİ?

Kongrede İl Başkanı Aydın Şengül’ün konuşmasının çok önemli olduğunu söyleyen Karatoklu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben kongreye gitmedim, gidenlerden duydum. İl Başkanı benim gibi düşünen insanların tercümanı olmuş. Ama bizimkiler yine bildiğini yapıyor. Bugün bizi unutanlar bir gün gelir unutulur. Seçimi kaybettiğinizde o yazdığınız kişiler hemen kazanan partinin yanına gider. Ama emektar partililer günlerce gözyaşı döker. Aydın Şengül vefadan bahsetti ama kimse mesajı almamış. Ben unumu eledim, emekliye ayrıldım. Yazılmak gibi bir beklentim olmadı. Ama AK Parti’den seçilip CHP’ye geçen bir belediye başkan yardımcısı yazılıyorsa ben de yazılmalıydım diye düşünüyorum. Sanki bu parti 3-4 kişinin mülkiyetindeymiş gibi hareket ediliyor… Bazı küskün arkadaşların il delegesi yazılması beni mutlu etti. Ama şu gerçek ki ; hep yazıyorlar hem insanları kırmaya devam ediyorlar.. 2014 seçimlerinde delege olmak istemediğim halde beni yedek delege yazarak aklımla dalga geçmişlerdi. Ama kırılmadım.. Eşimi dostumu partiye kazandırdım, çalıştırttım, oy vermelerini sağladım. Bunun da bilinmesini isterim..'' dedi.