15 Ağustos 2020, Cumartesi

Son Güncelleme: Bugün

Spor

22 Ağustos 2017, Salı 16:23

NÜFUSU TORBALI’NIN YARISI STADI 10 KAT BÜYÜK

Torbalı 7 Eylül stadı eski ve düşük kapasiteli olması nedeniyle Torbalı’da sık sık gündeme geliyor. 200 bine yaklaşan nüfusu olan bir ilçenin bu kadar düşük kapasiteli stadı olması bir çok çevrenin tepkisini çekiyor.

Torbalı 7 Eylül stadı eski ve düşük kapasiteli olması nedeniyle Torbalı’da sık sık gündeme geliyor. 200 bine yaklaşan nüfusu olan bir ilçenin bu kadar düşük kapasiteli stadı olması bir çok çevrenin tepkisini çekiyor. Torbalıspor gibi hem bu havzanın hem de İzmir’in en başarılı takımlarından birisinin daha yüksek ölçekli ve modern bir stadı hak ettiği Torbalı kamuoyunda dile getiriliyor. Torbalı bunları tartışırken Torbalı’nın yarısı kadar nüfusa sahip komşu ilçe Tire yeni modern stadı için gün saymaya başladı.

13 BİN 500 SEYİRCİ KAPASİTELİ STAD

Tire'de 4 Eylül 2015'te temeli atılan 13 bin 500 seyirci kapasiteli yeni statta çalışmalar tüm hızıyla sürerken, tesisin eylül ayı sonu ya da ekim ayında hizmete girebileceği öğrenildi. Doğu ve batı tribünleri tamamlanan statta soyunma ve hakem odaları, medya alanı ve sporcu çıkış tünellerinde PVC kaplama çalışmaları bitmek üzere. Tesiste son olarak güney yönündeki kale arkası tribününün çatı makasları takıldı.Yaklaşık 200 personelin çalıştığı statta zemin hazırlıkları da tüm hızıyla sürüyor. Altyapı çalışmaları ve çim alt katmanlarının yapıldığı zemine drenaj boruları da monte edildi. Finansmanının yüzde 75'i İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüzde 25'i ise Tire Belediyesi tarafından karşılanan tesis, ilçenin 3'üncü Lig'deki temsilcisi Tire 1922 Spor'un yanı sıra çeşitli kademelerdeki milli takımlar tarafından kullanılacak.