28 Eylül 2020, Pazartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

14 Şubat 2020, Cuma 08:07

MUHTARLAR TOPLANTISINDA GÜNDEM MADDE BAĞIMLILIĞI

Şubat ayı muhtarlar toplantısı Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter’in başkanlığında toplanan muhtarlar ve kamu kurumu amirleri ilçenin sorunlarını masaya yatırdı. Toplantıda Torbalı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından madde bağımlılığıyla mücadele konusunda da sunum yapıldı. Bu sunum ile muhtarlar bilgilendirilerek uyuşturucu ile mücadelede mahalle sakinlerini aydınlatmaları amaçlandı.

MUHTARLAR EKSİKLERİ SAYDI

İstek ve şikayetler bölümünde tek tek söz alan muhtarlar, mahallelerindeki sorunları dile getirdi. ulaşım, alt yapı ve sosyal tesislerin eksikliği hakkındaki şikayetler ön palana çıktı. Tulum Muhtarı Sabahattin Akman, bölgede yaşayan gençlerin nitelikli vakit geçirecek herhangi bir yer olmadığını vurgulayarak "Mahallemiz ilçe merkezine en uzak mahalleler arasında yer alıyor. Gençlerin ilçe merkezine gelmek için her zaman fırsatı olmuyor. Spor tesislerinin de olmadığı mahallemizde, gençlerin madde bağımlılığı başta olmak üzere pek çok sıkıntılı şey ile uğraşmaması için spor yapabilecekleri bir alan istiyoruz" dedi. Atalan Mahallesi Muhtarı Vedat Çelik de aynı sorundan dert yanarak "Tulum Mahallesi’ndeki sıkıntı Atalan’da da mevcut. Gençlerimizin kaliteli zaman geçirebileceği hiçbir alan yok. Gençlerin köylerde kalmaları ve boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri spor alanları başta olmak pek çok tesise ihtiyaçları var " dedi. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, muhtarların taleplerini değerlendirerek konu hakkında çalışma yapılacağını ifade etti.

ULAŞIM SORUNU DİLE GETİRİLDİ

Karakızlar Mahallesi Muhtarı Niyazi Soytürk, ise dağlık kesimlerdeki köylerin ulaşımın sorununa değinerek "Torbalı’nın ormanlık köylerinin neredeyse hepsinde ulaşım sorunu var. İlçe merkezine gitmek tam anlamıyla bir çile haline geldi. Mahalle sakinlerinden bu konu hakkında sürekli olarak şikayet alıyoruz" dedi. HASAN DEMİR