12 Temmuz 2020, Pazar

Son Güncelleme: Bugün

Politika

29 Mart 2017, Çarşamba 13:54

KİMSE LİDER ALEYHİNE ADIM ATAMAZ

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş, “MHP sadece siyasi bir kuruluş değil aynı zamanda tek bir amaçta bir araya gelmiş insanların oluşturduğu inanç hareketidir. Bu harekette hiç kimse lider aleyhine adım atamaz.” diye konuştu.

 Partisinin Torbalı ‘da gerçekleştirdiği “Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Referandumu” çalışmalarında konuşan İl Başkanı Necat Karataş, “Parti tüzüğümüzün yazılı maddeleri herkes için caridir ve amir hükümler içerir. Yazılı hükümlerin dışında yine hepimizi bağlayan yazılmayan bazı hükümlere uymak zorundayız. Yöneticilik yapma sıfatı kazanan hiçbir arkadaşımız, liderimiz ve ortak kararlarımız dışında adım atamaz, atılan yerlere gidemez” diyerek Haftasonu bir “Hayır” organizasyonuna katılan Çeşme İlçe Başkanını niçin görevden aldıklarını açıkladı.Konuşmasında Türk Devletinin hangi konumda olduğunu ve nasıl bir savaşa maruz kaldığını bilmeyenler MHP’nin nasıl bir sorumluluk üstlendiğini anlayamazlar diyen İl Başkanı Karataş, “Liderimiz ve kadrolarımız 2002 yılından bu yana görevini layıkıyla yaptı. Bugün de yapıyor. Her türlü olumsuzluğa liderimizle birlikte direndik. Fakat 15 Temmuz uçurumun kenarında olduğunu gösterdi. Şimdi hepsini yok etmemizin zamanı geldi. İnisiyatif ve irade bizde “Evet” diyerek Türk Milletinin iradesi yansıtacağız dedi.

BAŞKANLIK BİZİM SİSTEMİMİZ

Başkanlık sistemine önceden hayır derken şimdi neden evet dediğimiz soruluyor. Bu çok basit bir soru.Federasyon konuşuluyor, Türklük siliniyor ve devlet bölünmeye gidiyor. Şimdiki anayasa ve başkanlık sistemi ise bizim sistemimiz. Türk Anayasası. Üniter devlet yapımız ve anayasanın ilk dört maddesi yine sarsılmaz. Federasyon da yok bölünme de yok. İşte feryatları bu yüzden. Çırpınışları bu sebepten. Bu MHP’nin Türk Milleti adına vurduğu mühürdür.”