12 Temmuz 2020, Pazar

Son Güncelleme: Bugün

Politika

20 Mart 2017, Pazartesi 14:41

KAYA YÖRÜK ŞENLİĞİNDE '' EVET '' İSTEDİ

Menderes ilçesindeki Karakuyu’da, bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yörük şenliği onlarca kişiyi bir araya getirdi. Menderes Belediyesi tarafından 3. Karakuyu Yörük Şenliği, Karakuyu’da özel hazırlanan alanda gerçekleşti. Yörük kültürün gelenek ve göreneklerinin yaşatıldığı etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da katıldı.

 Menderes Karakuyu’da bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yörük şenliği renkli görüntülere sahne oldu.Menderes ilçesindeki Karakuyu’da, bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yörük şenliği onlarca kişiyi bir araya getirdi. Menderes Belediyesi tarafından 3. Karakuyu Yörük Şenliği, Karakuyu’da özel hazırlanan alanda gerçekleşti. Yörük kültürün gelenek ve göreneklerinin yaşatıldığı etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da katıldı. Sabah geleneksel gelin alma töreni ile başlayan etkinlik, kortej yürüyüşüyle devam etti. Keşkek ikramlarının yapıldığı Karakuyu Yörük Şenliğinde, halk oyunları gösterileri de gerçekleştirildi. Selcan Kökçen Şahin de halk müziği konseriyle şenliğe renk kattı. Etkinlikte konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Yörük kültürünün önemine değinerek, ". Benim Yörük kardeşlerim çok çekti; ama hiçbir zaman isyan etmedi. Hep devletine, milletine, bayrağına, vatanına sahip çıktı. İşte böyle başkanlar oldukça da onlar için çalışmalar gerçekleşecektir. dedi.

EVET ÇIKARSA KAZANAN TÜRKİYE OLUR

Türkiye’ye ayak oyunları yapanlarının bunu başaramayacağını dile getiren Kaya, “Şimdi Çanakkale’de olduğu gibi 7 düvel bize karşı bir olmuş durumda. Suriye’yi karıştırdılar, Irak’ı karıştırdılar, 15 Temmuz’da da Türkiye’yi karıştırmak istediler ama hep birlikte o hainlerin karşısında dimdik ayakta durduk. Bu milletin ferdi olarak Türkiye Cumhuriyet devletinin bakanlarını o sokaklara sokmayanlar, o hain PKK’nın temsilcilerini sokaklara sokmuşlar Öcalan’a özgürlük, referanduma hayır pankartlarıyla dolaştırıyorlar. Buna geçit verecek miyiz tabi ki de vermeyeceğiz. Şimdi dünyaya daha güçlü haykırmak için, güçlü Türkiye için 16 Nisan’da sistem değişikliğine gidiyoruz. Yeni sistem ile kazanan Türkiye olacak” ifade etti.