12 Ağustos 2020, Çarşamba

Son Güncelleme: Bugün

Spor

2 Haziran 2017, Cuma 11:58

İLK YILDA ŞAMPİYONLUĞA ULAŞTILAR

Tam bir yıl önce kurulan Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü, bu yıl ilk kez mücadele ettiği 2. Amatör Lig’de kendi grubunun şampiyonu oldu.

Tam bir yıl önce kurulan Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü, bu yıl ilk kez mücadele ettiği 2. Amatör Lig’de kendi grubunun şampiyonu oldu. Kurulduğu ilk yılda ilk şampiyonluğuna ulaşan Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü, büyük bir başarıya imza attı. 10 takımın yer aldığı 9. Grubu şampiyon tamamlayan Ayrancılar ekibi, Pazar günü Torbalı Yedi Eylül Stadı’nda düzenlenecek olan törenle kupasını alacak. İlk yılda bir üst lig vizesi alan Ayrancılar ekibi, önümüzdeki yıl 1. Amatör Lig’de mücadele edecek.

ZAFERİ SONUNA KADAR HAK ETTİ

Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü, şampiyonluğa bu hafta oynayacağı Karaburun Gençlerbirliği maçı ile ulaşmayı hedefliyordu. Ancak Karaburun ekibi maça çıkmayacağını açıklayınca Ayrancılar ekibi hükmen galip sayılarak şampiyonluğa ulaşmış oldu. 10 takımın yer aldığı grupta son hafta ile birlikte 18 maç yapan temsilcimiz, iki beraberlik ve iki mağlubiyet aldığı ligde 14 galibiyet aldı. 42 puanla ligi tamamlayan temsilcimiz, 75 averaj ile averaj rekoru kırdı.

KUPA TÖRENİ PAZAR GÜNÜ

İlk yılda ilk şampiyonluğa ulaşan Ayrancılar Gençlik ve Spor Kulübü, Pazar günü kupa heyecanı yaşayacak. Torbalı Yedi Eylül Stadı’nda gerçekleştirilecek olan kupa töreni saat 17.00’de başlayacak. Triyandalılar taraftar grubunun yanı sıra tüm Ayrancılar halkının ve Torbalılıların kupa törenine katılarak coşkulu kutlamalara destek vermesi bekleniyor. HASAN DEMİR