28 Mayıs 2020, Perşembe

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

21 Eylül 2019, Cumartesi 11:09

HALK EĞİTİM'DEN KAYMAKAM'A BRİFİNG

Torbalı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, dün planlama ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda kurumun son bir yılı değerlendirildi. Toplantıya katılan Torbalı Kaymakamı Ercan Öter’e son bir yılda açılan kurslar, verilen sertifikalar ve yetiştirilen kursiyerler konusunda bilgiler verildi.

ÖNEMLİ BİR TOPLANTI OLDU

Torbalı Halk Eğitim Merkezi de önemli bir toplantı yaptı. İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin 2018-2019 eğitim öğretim dönemi içerisindeki faaliyetlerinin yanı sıra ilk 9 aylık periyotta hayata geçirilen çalışmalara yönelik önemli verilerin paylaşıldığı Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı, Torbalı Ticaret Odası Adnan Öztaş Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter Başkanlığında yapılan İlçe hayat boyu öğrenme koordinasyon toplantısına daire amirleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Toplantıda yıl boyu Halk Eğitim tarafından açılan kurslar hakkında kısa bilgilendirme yapıldı. Açılacak kurslar görüşülerek İŞKUR destekli kursların önemine değinildi.

KURUM MÜDÜRLERİNDEN DESTEK İSTEDİ

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter sunum sırasında sorularak sorarak kursların ve eğitimlerin son durumları hakkında bilgi aldı. Öter sonumun bitmesinin ardından " Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonunun en iyi şekilde hizmet vermesi için Kurum Müdürlerine büyük görev düşüyor. Bütün kurumların iş birliği içerisinde gençlerin istihdam edilmesi amacıyla eğitim ve kurslara gerek katkıyı yapmasını istiyorum " dedi. HASAN DEMİR