10 Ağustos 2020, Pazartesi

Son Güncelleme: Bugün

Politika

27 Mayıs 2017, Cumartesi 08:36

GREVDEKİ İŞÇİLERE ODA ZİYARETİ

Grevin devam ettiği fabrikada işçilerle ve fabrika yöneticileri ile görüşen Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, taraflar arasında orta yolun bulunması için uzlaşı isteğini iletti.

Torbalı'ya bağlı Ayrancılar Mahallesi'nde faaliyet gösteren Form Mukavva ambalaj fabrikasında çalışan Selüloz-İş üyesi işçiler, işverenle yaptıkları toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine 3 gündür grevlerini sürdürüyor. 43 işçinin tamamının greve katılmasıyla birlikte fabrikada üretim durdu. İşverenle yaptıkları son görüşmeden de sonuç çıkmaması üzerine üretimi durdurduklarını söyleyen Selüloz-İş Genel Başkanı Ergin Alşan "Fabrikada ortalama maaşlar bin 500 lira. Biz 450'şer lira zam istiyoruz. İşverenler 175 liraya kadar çıktı. Ayrıca fazla mesaide yüzde 60 veriliyor. Yüzde yüz talebimiz var. İkramiye olarak da 120 gün talep ediyoruz ancak işveren bu taleplerimize yanıt vermiyor" dedi.

TTO ZİYARET ETTİ

Grevin devam ettiği fabrikada işçilerle ve fabrika yöneticileri ile görüşen Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, taraflar arasında orta yolun bulunması için uzlaşı isteğini iletti. Ramazan ayı ve bayram öncesi hem işçilerin işlerine kavuşması hem de fabrikada üretimin durmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Olgun, "İşletmede zaten son 5-6 aydır süren bir huzursuzluk vardı. Nitekim bu huzursuzluk grevle neticelendi. Üzücü bir durum. Temennimiz fabrikada bir an önce üretimin başlaması. Tabi çalışanların mutluluğu da önemli. İşçi kardeşlerimiz ile görüşüp sıkıntılarını dinledik. Her iki tarafla da görüştük. En kısa zamanda orta yolun bulunması, uzlaşının sağlanmasını diliyoruz" dedi.