14 Ağustos 2020, Cuma

Son Güncelleme: Bugün

Politika

13 Şubat 2017, Pazartesi 07:45

DEMOKRAT PARTİ İZMİR’DEN HAYIR DEDİ

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, anayasa değişikliğinin oylanacağı referanduma ilişkin 'hayır' kampanyasını İzmir'den başlattı. Demokrat Parti Torbalı İlçe Başkanı İbrahim Demir ve Torbalı teşkilatından kalabalık bir partili grubu da toplantıda hazır bulundu

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, anayasa değişikliğinin oylanacağı referanduma ilişkin 'hayır' kampanyasını İzmir'den başlattı. Demokrat Parti Torbalı İlçe Başkanı İbrahim Demir ve Torbalı teşkilatından kalabalık bir partili grubunda hazır bulunduğu toplantıda Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal "Türkiye’yi bir yanda çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' deme mecburiyetindeyiz" dedi.

TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİL

Türkiye'nin sahipsiz olmadığını haykırdıklarını belirten Uysal, şunları söyledi: "Türkiye’yi bir yandan çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' demek mecburiyetindeyiz. Yüz bin defa 'hayır' deme mecburiyetindeyiz. 'Ülkeyi bu noktaya biz getirmedik' diyorlar. 15 yıldır iktidardalar. Bugün diyorlar ki; Türkiye daha da kötüye gitmesin, gelin evet oyu verin. Bütün nimetleri cebe atacağız, bütün külfetleri de başkasının hanesine atacağız. Bu ülkenin bütün imtiyazlarından yararlanacaksınız sonra da oturduğunuz koltuklara hakaret edeceksiniz. Var mı öyle?"

TORBALI’DAN KALABALIK KATILIM

İzmir’in bütün Demokrat Parti ilçe teşkilatları oldukça kalabalık partili grubuyla toplantıya katıldılar.. En kalabalık katılımlardan birisinin İlçe başkanı İbrahim Demir’in liderliğindeki Torbalı teşkilatı olması da dikkat çekti. Gültekin Uysal, 17-25 Aralık sürecine değinirken de "Evet burada bir yolsuzluk var" dedi. Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada bir paralel örgütlenme var. Ama siz de bu paralel örgütün ucu size dokunduğu için onunla mücadele etmeye başladınız. Bu bedeli önünde sonunda bu suçu işleyenler ödeyecek. İsteseler de istemeseler de nefes aldıkları sürece bu milletin vicdanında ve Türkiye Cumhuriyet’i mahkemelerinde yargılanmaktan kaçamayacaklar."