5 Ağustos 2020, Çarşamba

Son Güncelleme: Bugün

Politika

31 Ocak 2017, Salı 13:00

CHP'Lİ SERTEL '' O ÜNİVERSİTENİN ADI FETHİ SEKİN OLSUN'

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel Şehit Polis memuru Fethi Sekin'in adının İzmir'de yaşatılması için kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Bakırçay Üniversitesi’nin adının “İzmir Şehit Fethi Sekin Üniversitesi” olarak değiştirilmesi için kanun teklifi verdi. 5 Ocak’ta İzmir Adliyesi’ne yönelik saldırıyı canını ortaya koyarak engelleyen Fethi Sekin’in adının yaşaması gerektiğini söyleyen Sertel, “Şehit Polis Fethi Sekin’in kahramanca mücadelesi ülkemizi ve İzmir halkını çok daha büyük bir faciadan kurtardı. Darbe girişiminde büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Ömer Halisdemir’in adı Niğde Üniversitesi’ne verildi. Fethi Sekin’in adı da Bakırçay Üniversitesi’nde yaşamalıdır” dedi.

VEFA BORCUMUZ

Darbe girişiminin ardından İzmir’deki iki üniversitenin adının değiştirildiğini ve bugün “Bakırçay ve Demokrasi Üniversitesi” olarak eğitim öğretime devam ettiklerini hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “İzmir ve Türkiye Şehit Polis Fethi Sekin’in kahramanlığını asla unutmayacaktır. Aslen Elazığlı olan ve uzun yıllardır İzmir’de görev yapan şehit polisimizin adının yaşatılması İzmirliler ve geride bıraktığı ailesi için önemlidir. Şehit Polis Fethi Sekin’e olan vefa borcumuz ismini yaşatarak ödenmelidir. Kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir gibi Fethi Sekin’in adı da yaşatılmalıdır. Bu kanun teklifi Genel Kurul’a getirilmeli ve parti ayrımı gözetmeksizin kabul edilmelidir” diye konuştu.