14 Ağustos 2020, Cuma

Son Güncelleme: Bugün

Politika

7 Ağustos 2017, Pazartesi 11:56

CAMİ AVLUSUNDA RÜŞVET PAZARLIĞI YAPILIYOR

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AK Partili belediyelerde yaşanan yolsuzlukları yazdı ve "Daha önce de yazdım, bu iktidar belediye üzerinden geldi, belediyelerle gidebilir" dedi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AK Partili belediyelerde yaşanan yolsuzlukları yazdı ve "Daha önce de yazdım, bu iktidar belediye üzerinden geldi, belediyelerle gidebilir" dedi. AK Parti’ye yakın Yeni Akit'in yazarlarından Abdurrahman Dilipak, AKP'li belediyeleri yerden yere vurdu. "Camilerde rüşvet pazarlıkları yapılıyor" diyen Dilipak, AKP'ye "Belediyeler yüzünden iktidar elden gidebilir" mesajı verdi."Şu alçak, hain, lanet olası rüşvetçilerden yakanızı bir an önce kurtarın nasıl kurtaracaksanız. Bunlar herkesi haraca bağlıyor. İhalelere hile karıştırıyorlar, imar işlerinde bu işler çok fazla. İli, ilçesi yok" diye yazan Dilipak şu ifadeleri kullandı:

İŞTE O YAZI

"Bu işe vakfı, camiyi de karıştırıyorlar. Cami avlusunda rüşvet pazarlığı yapıyor bu ahlaksızlar. Açık söylüyorum, bunları ihbar edelim. Direnelim, teslim olmayalım.

İhale şartnamesini adrese teslim hazırlıyorlar. Yine kazanacak olursanız ihaleyi iptal ediyor..

Rakamları o kadar şişiriyorlar ki, normal bir teklif zaten çok düşük diye eleniyor. Araya başka naylon şirketleri sokuyorlar. Minareyi çalan kılıfını hazırlamış.

İhaleyi almak için KİK, İdare Mahkemesi, kim uğraşacak. İdareyle inatlaşmayalım diyor birileri… İhaleyi alsan ne olacak, bu defa bir eksiklik bulup ödemeyecek. Bu işi yapanların adı, Ahmet, Mehmet, Ali, Hasan, Hüseyin! Namaz da kılıyorlar, hacca da gidiyorlar. 'Vay o namaz kılanların haline ki', diye 'din günü'nü hatırlatmak gerek bu adamlara!

Müslümanların yüz karası bu adamlar. Hani o ‘Şeytan sizi Allah’la aldatmasın’ diye bir ayet var ya, bunlar da cami ile vakıfla aldatıyorlar!

O kadar arsız ve yüzsüzler ki, ‘nasıl yaparsınız bunu’ derseniz, ‘biz milletvekilinin oğlundan da aldık’ diyorlar.

Rüşveti alan da, haksız bir kazanç için rüşvet teklif eden de mel’undur. Bu bir memleket meselesi haline geldi.

O haram lokma sadece yiyeni ve ailesinin dünya ve ahiretini mahvetmiyor, ahiretini de mahvediyor.

Bir de memleket elden gidiyor bu aşağılık heriflerin yüzünden…"