21 Ekim 2021, Perşembe

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

13 Ekim 2021, Çarşamba 10:29

ALTYAPI İÇİN ÖNCE PROFESYONEL LİG

Torbalıspor Başkan Yardımcısı Fatih Erkut, dün gerçekleşen kahvaltı etkinliğinde muhabirimizin sorusu üzerine Torbalıspor'un altyapı hedefi ile ilgili görüşlerini aktardı.

Muhabirimizin "Torbalı'nın 200 bini aşkın nüfusu bulunuyor, bu da altyapı için büyük bir potansiyel oluşturuyor. Torbalıspor futbolcu yetiştirmek için altyapı çalışması yapacak mı?" sorusu üzerine Başkan Yardımcısı Erkut şu cevabı verdi:

"Altyapı tabi ki çok önemli. Ancak Torbalıspor altyapı oluşumunun cazibe yaratması için kulübümüzün önce profesyonel liglerde yeralması gerekiyor. Altay, Altınordu ve Göztepe gibi köklü kulüpler, gerek futbol okullarıyla gerek ise altyapı oluşumlarıyla Torbalı'da yaşayan çocuklarımızı kapıyor. Aileler, amatör ligde mücadele eden bir kulüptense çocuklarını profesyonel liglerde oynayan kulüplere göndermeyi tercih ediyor. İlk hedefimiz olan TFF 3. Lig'e çıkma başarısını gösterirsek ardından gelecek olan kurumsallaşma başarısısın ardından Torbalıspor altyapısı bir cazibe haline gelecektir. Kulübümüz de altyapı için gerekli adımları atarak önemli bir altyapı ağı kuracaktır. O yüzden önce profesyonel lige çıkmamız gerek"