14 Ağustos 2020, Cuma

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

29 Temmuz 2020, Çarşamba 14:26

ALTIN FİYATI COŞTU BAKAN ÇOK ALAN YOK

 Altın fiyatı tutulamıyor. Düğün sezonun başlaması ile birlikte vatandaş takı olarak fiyatı zirve yapan altını nasıl alacağını kara kara düşünüyor. Kuyumcular, rekor üstüne rekor kıran altın için heyecanlandıran bir yorum yaptı. Yükselişin devam edeceğini belirten sektör temsilcileri, altının bundan sonra her gün yeni rekor kıracağını söyledi.

Piyasalarda altın rüzgarı esmeye devam ediyor. Gram altın bugün de 438 TL’nin üzerine çıkarak tarihi rekorunu yeniledi. İç piyasada uzun zamandır sabit olan dolar kurunda yaşanan yükseliş de altında yaşanan yükselişi destekliyor.

-SALGINDA İKİNCİ DALGA KORKUSU

Aralık ayında başlayan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsü salgını bu zamana kadar binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Salgının yayılmasını önlemek için ülkeler bir dizi tedbirler alarak karantina uygulamalarına başladı. Bu durum küresel bir krize dönüştü. Yatırımcılar bu gibi dönemlerde güvenli liman olarak gördükleri altına hücum etti.

Salgın ile fiyatı yükselen altının ateşi, ülkelerin normalleşme adımları atmaya başlaması ile bir nebze düşse de son dönemde artan vaka sayıları, salgında ikinci dalga korkusunu yükseltti. Bir çok ülke tekrar karantina uygulamalarına dönerken yatırımcılar da tekrar güvenli liman olarak gördükleri altına yöneldi.