23 Mart 2019, Cumartesi

Son Güncelleme: Bugün

Gündem

17 Nisan 2018, Salı 09:04

AKHİSAR'DA İZMİR MARŞI SİVAS'TA GARİP OLAY

Sivas Belediyesi sosyal medyadan bir açıklama yapmış. Açıklama şöyle : “ Kıymetli Yiğidolar, Diriliş dizisinin 115. Bölümünde Saadettin Köpek'in Sivas Taşlıdere mevkiine geleceği ve pusu kurulması için vatandaşlarımızın belediyemiz otobüsleri ile Taşlıdere'ye taşınacağı konusu doğru değildir. Çılgın Sivaslı Alpler. Lütfen senaryoya müdahele etmeyelim.”

1239 yılında ölmüş bir adama Sivas'tan bazı kişiler  2018'de pusu kurmak için belediyeden araç istiyor. Yorum bile yapmak istemiyorum. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Bir dizinin etkisinde kalıp çekimlerinde pusu kurmaya kalkmak sizce nedir ?. Birde aklıma bu  zihniyetin topluma ülkeye ne kadar faydalı oldukları sanatla ne kadar alakadar emekle ne kadar alakadar olduklarını merak ettim.

Ben diziyi seyretmiyorum hatta sevmiyorum, fakat ortaya konan bir emek vardır bir iş vardır. Ona ben saygı duyarım. Yalnız bu pusucu zihniyeti anlamak mümkün değil. Sosyal medyada da çok gördük. Elinde kılıçla dizi izleyen. Ok atan falan.  Akşam oturup dizi seyretmeye kalkacaksın. Bakmışsın dizi yok. Saadettin'e pusuyu sen kurdun olacak iş mi bu? Diziyi de sen çek bari.

AKHİSAR'DA İZMİR MARŞI

Cuma akşamı Manisa Akhisar'da Beşiktaş ile Akhisar sporun lig maçı oynandı. Maça gidemedim ama tvden izledim. Son 10 dakikası iki klubün taraftarı hep birlikte İzmir Marşını söylediler. Böylelikle dünya 10 dakika güzelleşti. Tebrikler Akhisar tebrikler Beşiktaş taraftarları.Genelde yayıncı kuruluş bunları biplerdi. Nasıl es geçtiler ? Merak konusu... Ne kadar uğraşılsa da yasaklansa da... Ne kadar biplense de bu ülkede İzmir marşını bu halk gür bir sesle okur. İlelebet okuyacaktır.

AŞK OLSUN NECAT HOCA

Torbalı halkının çok sevdiği Necat Hocamızı kaybettik. Geçen hafta umarım iyileşir diye bir yazı yazmıştım ama olmadı. Necat hoca tanıdıklarına ailesine çevresindekilere ve tüm sevenlerinin başı sağolsun. Necat hocamız nurlar içinde yatsın. Onu unutulmayacaklar defterinde en temiz sayfalara işliyoruz. Hoşçakalın dedi ve gitti. Biliyorum o bizi gözlemleyecek. Bizde onu unutmayacağız. Güle güle koca yürekli dost. Güle güle Necat hoca.